1. Praca Indeed
  2. Kategorie
  3. Praca w województwie
  4. Praca w mieście
  5. Praca wg stanowisk
  6. Praca za granica
  7. Oferty Pracy - Wyszukiwarka
Oferty pracy z Indeed


  
  

Praca Spawacz

Posiadanie fachu w ręku to duży atut, który warto wykorzystać w trakcie poszukiwania pracy. Co ciekawe, aby zdobyć wymagane certyfikaty i uprawnienia do wykonywania zawodu spawacza, nie musimy kończyć wieloletniej szkoły zawodowej.

 

Uprawnienia spawacza możemy nabyć w trakcie kursu organizowanego przez wyspecjalizowane jednostki szkoleniowe. Szkolenia finansują często Powiatowe Urzędy Pracy, przy czym, wymagany jest tutaj status osoby bezrobotnej.

Mimo wszystko warto przyjrzeć się ofertom ośrodków szkoleniowych i jeśli stwierdzimy, że chcemy spróbować swoich sił w tym zawodzie, przeznaczyć na szkolenie własne środki. Potraktujmy to jako pewnego rodzaju inwestycję.

W trakcie poszukiwania interesującego nas szkolenia warto poznać podstawy organizacji szkoleń spawaczy.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi spawaczy szkoli się na trzech etapach:

etap podstawowy – spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi,

pierwszy etap rozszerzony – spawanie blach spoinami czołowymi 

ostatni etap – spawanie rur spoinami czołowymi.

Oczywiście przygodę ze spawaniem rozpoczynamy od podstawowego kursu nazywanego również modułem pierwszym ścieżki rozwoju spawacza.

Po wyborze odpowiedniej jednostki szkoleniowej należy wybrać metodę spawania, w której chcemy się uczyć. Dokonując wyboru, przyjrzyjmy się temu, co dzieje się aktualnie na rynku pracy. Sugestie przekaże nam zapewne organizator szkolenia.

Topowe metody spawania, których ofert pracy jest mnóstwo to przede wszystkim spawanie półautomatem spawalniczym MAG zarówno 135, jak i 136.

Nastroje zatrudnieniowe zmieniają się dość dynamicznie, więc prześledźmy, czy aby na pewno tak jest w momencie rozpoczynania szkolenia, czy może bardziej pożądaną metodą jest TIG 141, czy po prostu spawanie elektrodą otuloną (111)?

Wiele zależy od potencjalnego pracodawcy i charakteru wykonywanych prac spawalniczych w zakładzie. Jeśli z powodzeniem wybraliśmy już jednostkę szkoleniową oraz metodę spawania musimy podjąć jeszcze jedną, ważną decyzję – wybór jednostki egzaminacyjnej. Zgodnie z obowiązującymi normami otrzymywany po zakończonym pozytywnie szkoleniu dokument – świadectwo egzaminu spawacza – ma taką samą ważność bez względu na to, jaka jednostka nas egzaminowała.

Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli zechcemy zmienić kraj pracy, a mianowicie może się okazać, że posiadany przez nas certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach będzie traktowany po macoszemu przez pracodawcę, który ma swoją siedzibę za granicą.

Jeśli pracodawca zechce certyfikatu np. TUV, to po prostu będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty egzaminu. Ile zarabia spawacz? Praca w Polsce nie cechuje się wysokimi zarobkami na początku przygody w zawodzie.

Z biegiem czasu i nabieranym doświadczeniem stawki rosną, a duży deficyt w tym zawodzie prowadzi do podniesienia stawek przez firmy zatrudniające spawaczy.

Warto zebrać wymagane doświadczenie, a później? Wszystko zależy od nas.

Zainteresowani spróbują sił za granicą, osoby chcące zostać na rodzimej ziemi podniosą uprawnienia i wynegocjują lepsze zarobki.

Praca Spawacz - Aktualne Oferty

 

Przeczytaj Również:

Początek strony

Serwis jobglob.pl używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej na temat przetwarzania danych oraz zmiany ustawień w polityce prywatności...