1. Praca Indeed
  2. Kategorie
  3. Praca w województwie
  4. Praca w mieście
  5. Praca wg stanowisk
  6. Praca za granica
  7. Oferty Pracy - Wyszukiwarka
Oferty pracy z Indeed


  
  

dobre relacje w pracy

 

Obiegowe stwierdzenie mówi, że w pracy nie ma przyjaciół. Dość dotkliwie możemy się o tym przekonać, gdy odchodzimy z danej pracy oraz zaraz po tym, jak to nastąpi.

 

Nie można jednak generalizować, bo zdarzają się miejsca pracy, gdzie panuje przyjazna atmosfera, pracownicy są ze sobą zżyci i utrzymują miłe relacje nawet kilka lat po zaprzestaniu pracy.

Jest sprawą oczywistą, że zespół pracowniczy stanowią przypadkowe osoby, które mimo różnic muszą umieć się porozumieć. Praca zespołowa nie może odbywać się bez komunikacji dlatego, żadne ciche dni nie wchodzą w grę.
Jeśli jest jakieś nieporozumienie najlepiej od razu sobie je wyjaśnić. Gdy dotyczy ono tylko dwóch, osób wskazane jest, by robić to na osobności. W zespole pracowniczym trzeba sobie w miarę możliwości pomagać, nie warto trzymać swoich umiejętności w ukryciu tylko dla siebie.

 

Duży problem w zespołach pracowniczych stanowią osoby o niskiej
asertywności. Tacy pracownicy często nie chcą albo nie mogą czegoś zrobić, ale nigdy nie powiedzą tego głośno.
Powoduje to niepotrzebne napięcie i falę nieporozumień. Każdy dojrzały pracownik w miejscu pracy powinien zachowywać spokój i opanowanie. Wiadomo, że są sytuacje trudne, ale każdy dorosły człowiek powinien umieć trzymać emocje na wodzy.
Jeśli w danej organizacji przyjęte są jakieś zwyczaje typu robienie wszystkim kawy, obchodzenie urodzin czy składanie się na kwiaty to należy je kultywować.

 

Ponadto każdy pracownik powinien starać się być w miarę
samodzielny i nie powinien swoimi obowiązkami obarczać innych. Niedopuszczalne jest spiskowanie za czyimiś plecami,
robienie intryg czy donoszenie do przełożonego.

 

Przeczytaj Również: 

Początek strony

Serwis jobglob.pl używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej na temat przetwarzania danych oraz zmiany ustawień w polityce prywatności...