1. Praca Indeed
  2. Kategorie
  3. Praca w województwie
  4. Praca w mieście
  5. Praca wg stanowisk
  6. Praca za granica
  7. Oferty Pracy - Wyszukiwarka
Oferty pracy z Indeed


  
  

własny biznes porady

 

W momencie, gdy tracimy pracę, wydaje nam się, że to koniec świata. Uważamy, że nie mamy już szans na sukces, bo będziemy musieli znów wszystko zaczynać od nowa.

 

Nowa firma, nowe zasady, nowi ludzie. Jest jednak jeszcze inna droga, którą warto rozważyć. Pomysł o nazwie „własna firma” może być właśnie naszym przepisem na sukces.
Wszystko zależy od naszych umiejętności. Zarówno praca w dużej firmie na etacie, jak i prowadzenie własnego biznesu. Nigdy nie ma pewności, gdzie lepiej nam pójdzie.
Wiadomo jednak, że każda forma zatrudnienia ma swoje wady i zalety. Będąc pracownikiem, zatrudnionym w formie umowy o pracę nie musimy się martwić, ile w tym miesiącu zarobimy. Pracujemy po 8 godzin i idziemy do domu, zostawiając pracę za sobą.

 

Własna działalność gospodarcza wymaga od nas z kolei całodobowej dyspozycyjności, a i zyski nie są już tak pewne. Wszystko zależy jednak od naszego zaangażowania. Dotyczy to zarówno pracy w korporacji, jak również mając swój biznes.

Jak założyć własną firmę?

 

Zakładanie własnej działalności to przedsięwzięcie poważne zarówno pod względem organizacyjnym, jak i prawnym. Musimy wiedzieć, co nasza firma ma sprzedawać lub jakie usługi świadczyć, dlatego najważniejszy jest pomysł.
Gdy już go mamy musimy opracować nasz biznesplan, w którym powinniśmy zawrzeć odpowiedzi na niżej wymienione pytania:

-Jaki mamy kapitał do założenia firmy,
-czy jesteśmy w stanie uzyskać pożyczkę z banku, od rodziny lub znajomych i jakie są szanse na spłatę tej pożyczki?

-Czy na rynku nie działa firma konkurencyjna oferująca dany produkt lub usługę za niższą cenę?

-Czy mamy pomysł na działania promocyjne?

-Czy będzie to opłacalna inwestycja — kosztu wynajmu lokalu, zatrudnienia pracowników, surowców, opłaty za energię nieprzewyższające możliwych dochodów naszej firmy?

Gdy już odpowiemy sobie na powyższe pytania, możemy zacząć proces zakładania firmy.

Powinniśmy zacząć od rejestracji firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Następnie powinniśmy udać się do Urzędu Statycznego, w którym będziemy starać się o uzyskanie numeru REGON nadawanego przy rejestracji w CEIDG.
Teraz musimy założyć konto w wybranym banku i wybrać sposób opodatkowania.
Kolejnym etapem jest zgłoszenie firmy do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym rejestrze sądowym (KRS).

 

Przeczytaj Również:

Początek strony

Serwis jobglob.pl używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej na temat przetwarzania danych oraz zmiany ustawień w polityce prywatności...