1. Praca Indeed
  2. Kategorie
  3. Praca w województwie
  4. Praca w mieście
  5. Praca wg stanowisk
  6. Praca za granica
  7. Oferty Pracy - Wyszukiwarka
Oferty pracy z Indeed


  
  

własna firma zaraz po studiach 

W Polsce powstają coraz to bardziej wymyślne kierunki studiów, których nazwy nie wiele mówią nawet samym studentom. Taka polityka uczelni ma na celu zdobycie jak największej liczby kandydatów na studentów.  

 

Dziś wykształcenie to nie jest już prestiż, gwarancja tego, że człowiek z dyplomem ma odpowiednią wiedzę. Taki stan rzeczy przekłada się na rynek pracy, ponieważ niewykwalifikowani odpowiednio absolwenci, nie spełniają wymogów pracodawcy. Wówczas pozostaje im praca za najniższą krajową lub zaryzykowanie i stworzenie własnego miejsca pracy.

 

Własna firma jest ryzykiem bardzo dużym ze względu na pieniądze, emocje, nerwy i czas. Najczęściej młodzi ludzie zakładający firmy, robiąc rozeznanie w temacie, nie biorą wszystkich czynników pod uwagę. Brak doświadczenia i pokory przekłada się na zbyt wielką pewność siebie. A to znacznie zwiększa ryzyko niepowodzenia. Jednakże jeśli student, absolwent wykazuje pokorę i chce się uczyć, chociażby od starszych i doświadczonych przedsiębiorców, może stworzyć wspaniały biznes i jeszcze na nim zarobić.

 

Pomysł jest kluczowy w dążeniu do sukcesu. Najczęściej studenci wykazują się ogromną kreatywnością, którą mogą przekuć w biznes. Otwierają lokale, które spełniają wymagania innych studentów. Znajdują niszę, w którą potrafią się wpisać. Odpowiadają na wymagania, które stawia przed nimi rynek konsumenta. 

 

 Własna firma jest ryzykiem zawsze, niezależnie od wieku. Jednak jeśli młody człowiek zdecyduje się na to ryzyko, zyskuje coś, co może pomóc mu w dalszym życiu – zyskuje doświadczenie. Nawet jeśli pierwszy biznes okaże się klapą, będzie wiedział jakich błędów nie robić przy drugim. Ważna jest pokora, dobry plan oraz pomoc i słuchanie rad doświadczonych. Warto też przed zaryzykowaniem, usiąść spokojnie i przemyśleć wszystkie kwestie biznesu: od sukcesu, po pracowników, plan, aż po porażkę, którą może młoda osoba ponieść. Mimo to warto zaryzykować, bo kiedy jak nie w młodości. 

 

Przeczytaj Również:

Początek strony

Serwis jobglob.pl używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej na temat przetwarzania danych oraz zmiany ustawień w polityce prywatności...